Opole miasto położone w w południowo-zachodniej części Polski z ciekawą historią oraz dużym zapleczem atrakcji. Będąc w nim, musimy odwiedzić tamtejsze ZOO. Posiada ono interesującą historię oraz wiele gatunków zwierząt. Już w latach 30-tych XX wieku na terenie parku na Wyspie Bolko, powstał Ogród Zoologiczny. Z powodu zwiększającej się popularności zwierzyńca w 1936 roku, władze miasta udostępniły obiekt do użytku publicznego oraz zadeklarowały się utrzymywać przedsięwzięcie. W okresie II wojny światowej park niestety został zlikwidowany, zwierzęta zostały wywiezione do Niemiec. Zostało odbudowane dopiero w 1953 roku, przez wiele lat do dnia dzisiejszego przeprowadzano różne modernizacje obiektu jak powiększanie jego obszaru, powstają krainy zoogeograficzne, oddzielne wybiegi dla zwierząt oraz przybywa coraz więcej gatunków.

Jeżeli wybierzemy się tu z dziećmi, będą one miały dużo frajdy. Park oferuje Mini ZOO, dzieci będą wniebowzięte po takich zajęciach z pracownikami. Będą oni mogli dotknąć młode zwierzęta czy też je nakarmić. Jest to świetny pomysł na poszerzenie wiedzy naszego dziecka poprzez zabawę. Co więcej, prowadzi zajęcia edukujące na temat zwierząt jak i edukują nasze dziecko z zakresu ekologi, jest to ważna sprawa, żeby je uświadamiać od najmłodszych lat. Jeżeli mamy dzieci wymagające atrakcji bardziej aktywnych fizycznie, ZOO oferuje nam świetną zabawę dla dzieci od 3 do 12 roku życia. Na terenie znajduję się Mini Park Linowy ZOOLANDIA, dzieci pokonują Park Linowy na wysokości 1-5 metrów nad ziemią. Park ten charakteryzuję się tym, że jest cały kolorowy, każdy element pomalowany na przypadkowy kolor.

ZOO także współpracuje ze szkołami co jest wielką zaletą. Ceny biletów nie są wygórowane i powinny zadowalać każdego turystę czy też mieszkańca. Po tak aktywnym dniu spędzonym w Opolu, nasze dzieci będą w z pewnością bardzo zmęczone i będą chciały iść spać. Baza miejsc do spania (noclegi Opole) w Opolu jest bardzo rozwinięta, ponieważ jest to bardzo duże miasto. Bez żadnego problemu zarezerwujemy noclegi (koniecznie zapytajmy przy rezerwacji o rabaty na pokoje dla rodzin), Opole jest pięknym miastem pod względem turystycznym i warto do niego przyjechać na odpoczynek lub też skorzystać z wielu ciekawych atrakcji jakie nam oferuje.