Chcąc spędzić miło czas nad Morzem Bałtyckim, warto poszukać takiej miejscowości, która jest polecana przez wielu turystów. Do takiej można zaliczyć Pogorzelicę, leżącą w gminie Rewal, w województwie zachodniopomorskim. To znana wśród turystów wioska mimo swoich małych rozmiarów. Ma kilka ciekawych atrakcji, w tym najważniejszą – Gryficką Kolej Wąskotorową [szczegóły na https://pl.wikipedia.org/wiki/Gryficka_Kolej_W%C4%85skotorowa], z zabytkową Ciuchcią Retro. Zwiedzanie okolicy taką kolejką może być niezwykłą atrakcją, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Pogorzelica ma wyjątkowe kąpielisko letnie – wyjątkowe dlatego, że w ubiegłych latach zdobyło odznaczenie Błękitnej Flagi, przyznawane najlepszym i najczystszym kąpieliskom na Pomorzu. Jest strzeżone, ratownicy są czujni i nieustannie kontrolują plażę i morze. Pogorzelica to nie tylko miejskie atrakcje, ale również wspaniałe okolice, które można zwiedzić pieszo lub na rowerze. Ciekawym miejscem jest tu Sowia Góra, wzniesienie górujące nad okolicą, chętnie odwiedzane przez turystów. Nadaje się na wypoczynek na łonie natury, gdy pogoda wyjątkowo dopisuje. To teren, gdzie można sobie zrobić piknik na dworze i głęboko się zrelaksować.

Baza noclegowa tej miejscowości oferuje przeróżne kwatery w cenie dostępnej dla każdego: to w głównej mierze pokoje hotelowe i pokoje w pensjonatach [szczegóły na ]. Są tu jednak też domy wczasowe, kwatery prywatne, domki letniskowe i tym podobne formy noclegów. Jest więc z czego wybierać, tym bardziej, że ceny są bardzo urozmaicone. Sporą popularnością cieszą się kwatery prywatne, są tanie i łatwo dostępne. Poza tym, wiele z nich leży blisko morza, co turystom się bardzo podoba. Jeśli chce się zarezerwować nocleg w hotelu w Pogorzelicy, wówczas warto zrobić to z wyprzedzeniem, nawet kilkumiesięcznym. Dzięki temu na pewno dla każdego chętnego znajdzie się wolne miejsce w danym okresie.

Do Pogorzelicy na pewno warto przyjechać i to niezależnie od pory roku. Każdy spędzi tu miło czas, relaksując się i poznając okolicę, tak samo jak polecaliśmy parę wpisów wcześniej cudną okolicę Dziwnowa [szczegóły na http://www.pamietnikiagroturystyki.pl/najwspanialsze-zakatki-polnocnej-polski-dziwnow-501/]. W miasteczku działa też kilka bardzo dobrych restauracji i kawiarni, gdzie serwowane są miejscowe specjały, które każdego zachwycą. Jeśli ktoś lubi wypoczywać nad Morzem Bałtyckim, na pewno będzie zachwycony taką lokalizacją.