Łeba to przepiękna nadmorska miejscowość, która co roku przyjmuje rzeszę turystów. Przyciąga do siebie ludzi w każdym wieku, ponieważ każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, słynie z pięknej plaży oraz ruchomych wydm, które znajdują się w Słowińskim Parku Narodowym. To miejsce idealne dla wielbicieli sportów, fauny i flory, dzięki rozwijającej się turystyce powstała tu profesjonalna baza noclegowa. Nadmorski klimat sprzyja uprawianiu sportu, miłośnicy aktywności fizycznych z pewnością znajdą tu wiele atrakcji dla siebie.

Dla miłośników spacerów wśród przepięknych okoliczności przyrody znajdują się tu szlaki turystyczne, które na pewno będą miłym wyznacznikiem spędzeniem czasu. Znajduje się tu Szlak Zielony, Żółty i Czerwony.

– Szlak Zielony prowadzi przez Łebę, Rąbkę, Łącką Górę, plaże i z powrotem do Łeby. Mierzy on około 20 kilometrów, to doskonała trasa dla wszystkich, łatwa i bardzo przyjemna.

– Szlak Żółty jest dłuższy prawie o 20 kilometrów, znajduje się na nim wiele punktów widokowych, skąd można podziwiać przepiękne krajobrazy.

– Szlak Czerwony jest najdłuższy i najtrudniejszy, mierzy około 40 kilometrów i polecany jest dla turystów, którzy są zaprawieni w podobnych trasach.

Kolejnym sportem, który jest dostępny w okolicy jest rower, to nieco szybszy sposób zwiedzania, a zarazem bardziej męczący. Ze względu na dostęp Łeby do wód Morza Bałtyckiego i do dwóch jezior Łebska i Sarbska. Miejscowość słynie także ze sportów wodnych. Swobodnie można tu uprawiać windsurfing, dzięki istniejącym tu szkółkom możemy nauczyć się tej dyscypliny sportu od podstaw. Dla osób bardziej statecznych, którzy wolą sporty mniej wysiłkowe, takie jak wędkarstwo. Łeba oferuje wyprawy wędkarskie po Morzu Bałtyckim i po Jeziorze Łebsko. Między morzem a jeziorem znajdziemy wspaniałe korty tenisowe, które są uznane za najpiękniej położone na polskim wybrzeżu.

W okolicach tych wszystkich atrakcji turystycznych znajdziemy mnóstwo kurortów, ośrodków wypoczynkowych, hoteli oraz domków letniskowych. Wśród propozycji noclegów z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Szybko odszukamy np w Meteorze dogodny nocleg, wpisując hasło w wyszukiwarkę „nocleg Łeba”, rezerwacji możemy dokonać online oraz telefonicznie. Wraz z rozwijającą się turystyką, rozwijają się także miejsca noclegowe, które podążają za duchem czasów i dostosowują się do swoich gości.