Nikogo nie dziwi fakt, że co roku do Rabki przyjeżdża mnóstwo turystów. Idealne na długie spacery trasy turystyczne, miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, duży wybór miejsc noclegowych w postaci pensjonatów, apartamentów, hoteli, pokoi gościnnych to oczywiste zalety tego miejsca. Jakie są inne jego atuty?

Skansen

Jest to dość nietypowy skansen, gdyż stanowi teren parowozowni, która została założona pod koniec XIX wieku. To miejsce szczególnie umiłowane przez małe dzieci, a najbardziej przez chłopców. Mogą tam podziwiać parowozy, lokomotywy elektryczne, spalinowe, wagony i inne elementy wyposażeniowe. To wielka frajda dla małych odkrywców, gdyż mogą wejść do środka, poczuć zapach, dotknąć różnych przyrządów, a nawet nauczyć się jak działają takie maszyny oraz co trzeba zrobić, aby je uruchomić.

Garncarstwo

W Rabce są czynne dwa warsztaty garncarskie, które chlubią się swoimi pięknymi wyrobami. Tutaj istnieje niepowtarzalna okazja, by zobaczyć jak na kole garncarskim wyrabiane są przepiękne wazony, dzbany, misy czy talerze. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by zakupić co nieco od miejscowego garncarza. Takie naczynia są bardzo wytrzymałe, mogą służyć jako ozdoba, a także jako wyposażenie kuchni. W sezonie letnim odbywają się tutaj również warsztaty garncarskie, podczas których można na własnej skórze doświadczyć wysiłku przy robieniu wyrobów z gliny.

Teatr Rabcio

To teatr, który powstał dla dzieci korzystających z turnusów w sanatoriach. Dla małego dziecka takie wizyty z dala od domu nie są szczególnie atrakcyjne, więc artyści amatorzy postanowili umilić im czas pobytu. Ich spektakle można zobaczyć przez cały rok w sanatoriach lub też w centralnej części miasta. To świetna okazja do zaznania odrobiny kultury i rozrywki zarówno przez małych jak i dorosłych widzów.

Muzeum Orkana

Mieści się w środku kościoła św. Marii Magdaleny. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć wspaniałe rokokowe organy, które mają dziesiątki piszczałek metalowych i drewnianych. Ich styl łączy się także ze stylem we wnętrzu kościoła. Te przepiękne okazy podziwiają liczni turyści przyciągnięci nieziemskimi melodiami wydobywającymi się z organów. To miejsce zadumy i kultu maryjnego. Przybywają tutaj także wierni na msze niedzielne.