Jednym z największych miast na Mazurach jest Ełk. Od wielu lat pełni on funkcje turystyczno-rekreacyjną. Duża ilość znajdujących się tutaj atrakcji turystycznych, zabytków oraz świetne walory krajobrazowe są ogromną zaleta tego regionu. To miasto, które zlokalizowane jest w województwie warmińsko- mazurskim. Teren ten określany jest mianem „zielonych płuc Polski”, ze względu na niezwykle czyste powietrze oraz dużą ilość występujących tutaj lasów. Niekwestionowaną zaleta tego regionu jest dostęp do malowniczych jezior, które w okresie letnim stają się centrum żeglarstwa oraz sportów wodnych. Ze względu na ogromną liczbę przyjeżdżających tutaj turystów z różnych zakątków Polski, Urząd Miasta stworzył tutaj swoiste zestawienie ofert noclegowych, które funkcjonuje w formie internetowego katalogu. Można go znaleźć w wyszukiwarce internetowej, wpisując hasło „meteor – noclegi Ełk”. Ma ono na celu znalezienie odpowiedniego miejsca do odpoczynku.

Co roku możemy wziąć udział w organizowanych na terenie miasta licznych wydarzeniach kulturalnych. Jednym z ciekawszych jest impreza o nazwie „Mazurskie Lato Kabaretowe MULATKA”, podczas którego na ełckiej scenie możemy zobaczyć występy znanych formacji kabaretowych, które potrafią rozbawić każdego widza. Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i wśród osób odwiedzających to niezwykłe miasto. Bardzo ciekawą i oryginalną imprezą są Zawody Balonowe. Co roku wydarzenie to gromadzi rzesze widzów. Można zobaczyć tutaj spektakularne i zachwycające pokazy balonowe oraz każda chętna osoba może wziąć udział w lekcji sterowania balonem. Z pewnością jest to unikatowe wydarzenie, które można zobaczyć jedynie w tym miejscu.

Niezwykle ciekawym wydarzeniem jest także Międzynarodowy Festiwal Folkloru Dzieci i Młodzieży o nazwie „Tęcza”, podczas którego mają szansę zaprezentować się dziecięce grupy folklorystyczne z całego świata. Podczas licznych występów można poznać tradycję i kulturę różnych regionów Polski oraz innych krajów. Jest to niesłychanie pouczające oraz ciekawe doświadczenie. Wydarzenie to zazwyczaj kończy się znakomitymi koncertami finałowymi. Ełk to miasto, w którym można wziąć udział w wielu niezwykłych wydarzeniach, które z pewnością na długo okres czasu pozostaną w naszej pamięci.